tomasz-majewski.pl

Mistrz Włoch zremisował z Romą

28.09.2020, 08:56

Bramkarz naszej kadry musiał dwa razy do wyciągnięcia piłki z siatki. Zespół naszego golkipera długo odrabiała straty. W zespole Juventusu występuje jednak Cristiano Ronaldo, który umie pociągnąć zawodników do odrabiania strat. Ostatecznie Juventus była w stanie wywalczyć remis. Mecz dwóch silnych zespołów zakończył się rezultatem 2:2. Goście przez 30 minut występował w osłabieniu. Czerwony kartonik otrzymał pomocnik Adrien Rabiot.

Sympatycy mistrza kraju po spotkaniu z Sampdorią mieli nadzieję, że styl ich drużyny polepszył się. Gracze Starej Damy zaprezentowali się dużo lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Pojedynek z Romą był jednak bardzo trudny. Zawodnicy z Rzymu nie planowali podarować trzech oczek drużynie mistrza Włoch. W rezultacie spotkanie zakończyło się remisem. Oba kluby są zadowolone z ze zdobytego punktu.

Mnóstwo goli w pojedynku.

Wojciech Szczęsny rozpoczął ten mecz w podstawowej jedenastce. Warto zaznaczyć, że bramkarz Starej Damy był kiedyś piłkarzem AS Romy. W niedzielni wieczór polski zawodnik spisał się z niezwykle poprawnej strony. W paru sytuacjach zaliczył fantastyczne obrony. Portugalski Ronaldo także zaprezentował się bardzo dobrze. Po 30. minutach nasz reprezentant był zmuszony wyjąć piłkę z siatki. Wówczas sędzia zdecydował się podyktować karny rzut dla drużyny z Rzymu.

Do karnego podszedł Vertout. Pomocnik Rzymian wykonał pewny strzał. Nasz bramkarz był bardzo blisko wybronienia tego strzału. Jednak i tak wpadła do bramki. Juventus Turyn bym zmuszony odrabiać starty. Przed końcówką pierwszej połowy meczu fani mieli okazję oglądać jeszcze dwa skuteczne strzały. Najpierw gola zapisał na swoje konto Ronaldo. Portugalski napastnik dostał okazję na strzelenie bramki z jedenastki. Sędzia tego meczu wskazał na karnego po dotknięciu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Ronaldo nie zawahał się i wpakował piłkę do siatki. Golkiper Romy był w tym przypadku bez szans na udaną obronę. Uderzenie gracza Juventusu Turyn był bardzo precyzyjny. Juventus FC niedługo cieszył się z remisu. Chwilę po wyrównaniu gracze Romy skonstruowali naprawdę niebezpieczną akcję. Piłkę do siatki chronionej przez Szczęsnego wpakował Veretout Jordan. Należy przyznać, że był to bardzo porywający mecz. Zawodnicy Juventusu byli zmotywowani, aby wyrównać.