tomasz-majewski.pl

Zaraz zaczynają się wybory prezydenckie w Stanach

Zaraz zaczynają się wybory prezydenckie w Stanach

15.09.2020, 14:33

W 2020 roku Stany będą wybierać nowego przedstawiciela kraju. W tej chwili ten obowiązek obejmuje Donald Trump i zdecydowanie ubiega się on o ponowny urząd. Jednak inni kandydaci nie próżnują i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem jest szansa zapoznać się z badaniami. Jak dokładnie przedstawia się na obecną chwilę sytuacja? Szanse którego kandydata okazują się najlepiej rokujące? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy oponent Trumpa ma znacznie lepsze wyniki.

Joe Biden, pretendent partii Demokratów, ma ponad 7% wyższość nad teraźniejszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednakże wyborczy komitet Donalda Trumpa nie rozpacza i nie uważa, żeby teraźniejsze sondaże przedstawiały faktyczny wynik głosowania. W 2016 roku sytuacja wydawała się nawet podobnie - Clinton w ostatnich wyborach także przodowała, lecz ta przewaga nie okazała się bardzo doskonała. Było to tylko 2,3 procenta. Niezależnie od tego, że Hillary Clinton miała przewagę oraz otrzymała większą ilość głosów, biorąc pod uwagę cały kraj, przegrała starcie z Trumpem.

Interesujące okazuje się to, że w Stanach Zjednoczonych nie stanowi o większa liczba poszczególnych głosów nie przesądza o wyniku. Decydujący jest wybór elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich ilość i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Kilka stanów - Wisconsin, Michigan, Floryda, Arizon oraz Pensylwania - konkuruje ze sobą w znacznej mierze.

stanach panuje inna sytuacja. Raz przoduje Donald Trump, w innych stanach kandydat Demokratów. Sytuacja więc nie jest łatwa do przewidzenia. Wszystko oczywiście zależy od ogólnych punktów widzenia w wybranej części kraju - gdzieniegdzie mieszkańcy reprezentują ogólnie republikańskie podejście, a czasem okazują się to podejście typowo demokratyczne. Jednak chociażby w częściach USA przede wszystkim republikańskich w ostatnim czasie zaszły duże modyfikacje. Wiele dzięki młodym ludziom, którzy reprezentują stosunkowo liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na domy w niskich cenach. Podobne podpisy być może będą miały wielki wpływ na wybór przyszłego prezydenta.

A jakim sposobem będzie wyglądać oddanie głosu w dobie pandemii? Z powodu koronawirusa głosowanie zostanie wydłużone, bo rozpoczną się już za niedługo. Ogromna ilość mieszkańców Ameryki zamierza oddawać swój głos korespondencyjnie.

Musimy zatem poczekać na rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę ostatnie wybory, nic nie może być stuprocentowo pewne toteż kierowanie się sondażami może okazać się nietrafione.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij