tomasz-majewski.pl

Na stadionach we Francji było naprawdę ekscytująco i podziwiać mogliśmy naprawdę dużo bramek w weekend! Niesamowity mecz w niedzielę na wieczór we francuskich rozgrywkach rozgrywali gwiazdy PSG!

Na stadionach we Francji było naprawdę ekscytująco i podziwiać mogliśmy naprawdę dużo bramek w weekend! Niesamowity mecz w niedzielę na wieczór we francuskich rozgrywkach rozgrywali gwiazdy PSG!

23.01.2022, 11:05

Ekstraklasa francuska przez bardzo długi czas była uważana przez specjalistów od piłki nożnej za rozgrywki z niższej półki. Dobrze prowadzonych zespołów, które zdołałyby do samego końca walczyć w zmaganiach europejskich w większości przypadków nie mogliśmy śledzić tam. Jednak W minionej dekadzie do PSG doszedł nowy szef, który zainaugurował nową erę dla stołecznego klubu oraz całych rozgrywek francuskich. Ekstraklasa francuska od tej chwili zaczęła być zdecydowanie bardziej popularna i gwiazdy piłkarskie dużo chętniej zgadzali się na transfery do francuskich drużyn. W tym właśnie newsie chcielibyśmy się skoncentrować na tym, co dziś dzieje się we francuskiej ekstraklasie. Na chwilę obecną najlepiej ułożonym zespołem w Ligue 1 jest Paris Saint Germain, które po raz kolejny bez większych komplikacji kroczy ku tytułowi mistrza kraju i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Aktualnie wydaje się, iż brakuje we francuskich rozgrywkach zespołu, który dałby radę przerwać dominację graczy PSG.

Ekipa przygotowywana przez trenera Pochettino w niedzielę wieczorem zwyciężyła Reims wynikiem cztery do zera. W ten sposób gracze Paris Saint Germain mogli zapisać do swojego dorobku następne naprawdę ważne w kontekście walki o mistrza kraju trzy oczka. Swoją pierwszą bramkę dla PSG podczas tego pojedynku strzelił Ramos, który latem zeszłego roku kupiony został z FC Realu Madryt i na pewno dobrze zwrócić na to uwagę. Najbardziej intrygujące starcie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Stresbourg i nie ma co do tego wątpliwości. Drużyna gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o grę w Champions League, jednakże podczas tej batalii musieli pogodzić się z przegraną. Rezultatem cztery do trzech triumfowali zawodnicy z Bordeaux, co bez wątpienia mogło się podobać fanom piłkarskim, którzy zasiedli na trybunach tego dnia. Na rezerwie 90 minut przesiedział natomiast Majecki Radosław, którego Monaco było gorsze od Montpellier i poniosło klęskę wynikiem 2:3. Warto zaznaczyć, że była to ekscytująca kolejka ligi francuskiej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij