tomasz-majewski.pl

Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z drużyną siatkarzy z Polski w rozgrywkach Ligi Narodów!

Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z drużyną siatkarzy z Polski w rozgrywkach Ligi Narodów!

21.06.2022, 09:55

Bez najmniejszych wątpliwości siatkówka w naszym kraju jest naprawdę popularną dyscypliną sportu. Posiadamy dużą rzeszę kibiców, którzy są zdeterminowani, by latać za kadrą siatkarzy w każde miejsce świata. Trzeba jednak podkreślić fakt, iż reprezentacja narodowa Polski w siatkówce święciła w ostatnich 20. latach niesamowite zwycięstwa. W ostatniej dekadzie drużyna Polski w siatkówce jako pierwsza ekipa w historii tego sportu zdołała obronić mistrzowski tytuł na mistrzostwach świata. Ponadto polska reprezentacja narodowa siatkarzy parę razy wygrywała medale na mistrzostwach Europy. Między innymi z tego powodu siatkarscy wielbiciele z Polski oczekują, że siatkarze odniosą następny triumf, ale teraz w Lidze Narodów. Są to stosunkowo nowe rozgrywki, które pojawiły się parę lat temu. W tych rozgrywkach póki co nie zdołaliśmy triumfować, jednakże aktualnie mamy na to bardzo dużo szanse.

Drugi tegoroczny turniej w ramach Ligi Narodów był rozgrywany w Bułgarii. Reprezentacja narodowa Polski w siatkówce radziła tam sobie doskonale i warto to zaznaczyć. Nad tym, czy wybór na nowego selekcjonera byłego zawodnika Serbii Grbicia to najlepszy pomysł szerokie grono dziennikarzy sportowych zastanawiało się przed inauguracją tego sezonu. Był to jednak fantastyczny ruch ze strony Polskiego Związku Siatkówki, co obrazuje aktualna forma polskich zawodników. Rezultatem 3:1 ograła zespół narodowy USA polska reprezentacja narodowa siatkarzy w ostatnim pojedynku. Początek spotkania był jednak dla polskiej drużyny delikatnie trudny. Wydawało się, iż będzie to niesamowicie równy pojedynek, ponieważ narodowa reprezentacja USA wygrała seta numer 1. Następne sety to był jednak popis fenomenalnej gry zespołu Polski i w rozrachunku końcowym wygrali wynikiem 3 do 1. Po tym spotkaniu kapitan polskiej narodowej drużyny Bartosz Kurek podkreślił kilka błędów, które możemy w przyszłości doskonalić i trzeba mieć to na uwadze. z pewnością możemy liczyć na następne sukcesy, gdyż na grę reprezentacji Polski patrzy się naprawdę przyjemnie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij