tomasz-majewski.pl

Od czwartku nie ustępują ogólnopolskie manifestacje kobiet w sprawie zmian w prawie aborcyjnym

Od czwartku nie ustępują ogólnopolskie manifestacje kobiet w sprawie zmian w prawie aborcyjnym

26.10.2020, 11:44

W około 80 miejscowościach w naszym kraju i w dwudziestu za granicą, z domów zdecydowały się wyjść dorosłe kobiety, tak jak i Panowie razem z młodymi ludźmi, żeby oddać rozczarowanie w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego w odniesieniu do legalnej aborcji. 22 października, Trybunał zdecydował, że usunięcie ciąży w sytuacji nieodwracalnego uszkodzenia embrionu ma stać się niezgodne z Konstytucją. Od tamtej chwili każdego dnia organizowane są manifestacje, które mają na celu oddanie braku zgody w owej sferze. Strajkującym asystują tego typu hasła jak chociażby "Piekło Kobiet" lub "To jest wojna". Pojawiają się również różne teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", czy też "***** ***", a za gwiazdkami kryje się slogan, w śmiałym tonie sugerujący partii rządzącej się wynosić. Młodsi, tak jak i starsi obywatele wyszli na ulice, żeby pokazać jedność z demonstrującymi kobietami, które pozbawiono prawa do samodzielnego podejmowania decyzji przez rządowy wyrok. Dziesiątki tysięcy tysięcy ludzi w wielu polskich miastach oraz Polonia za granicą ma na celu zasygnalizować, że owy przepis nie powinien wejść w życie i wyrazić swoje wzburzenie odnośnie stanowiska obecnie panującego rządu.

Ogrom manifestujących wychodzi na ulice

W pierwszym tygodniu na strajk przybyło mnóstwo ludzi, a specjalnie pełnych oburzenia Pań. W liczniejszych miastach, demonstrujących były tysiące, oprócz tego też w niewielkich miejscowościach wielu ludzi wyrażało swój sprzeciw, stawiając się pod urzędami miejskimi i chodząc na "spacery". Na strajkach wykrzykiwanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, a także na kartonowych plakatach można było odczytać różnorodne napisy i malowidła, jak na przykład "Moje ciało, mój wybór" lub No women, no kraj. Ale głównym znakiem, który jest widoczny bez przerwy, jest czerwona błyskawica. Pełno influencerów i gwiazd albo decyduje się na dołączenie do demonstracji, wychodząc na ulice miast, czy też zamieszcza posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla protestu. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego oraz partia sprawująca władzę, którzy apelują o powstrzymanie demonstracji sądzą, iż Strajk Kobiet to nic innego jak atak, który ma zniszczyć Polskę.

Na obszarze całej Polski około 400 000 ludzi ulokowało się na ulicach miast w ponad 400 demonstracjach, z kolei największą liczbę demonstrantów można było widzieć w Warszawie. Zarówno Kraków, Szczecin, Poznań oraz wiele wojewódzkich miast zostały objęte manifestacjami. Protesty mają także swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także Norwegii lub Australii. Każdego dnia na ulicach miast można napotkać manifestacje, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. Jedna z największych do tej pory demonstracja ma odbyć się 30 października w piątek.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij