tomasz-majewski.pl

Przełomowe widowisko - mistrzostwa świata w piłce nożnej

Przełomowe widowisko - mistrzostwa świata w piłce nożnej

14.11.2022, 15:25

Rozgrywki piłkarskie w Katarze zbliżają się dużymi krokami, a większe grono facetów z zafascynowaniem odlicza dalsze godziny. W internecie tworzy się wiele deklaracji odnośnie tego, która gromada zawodników zwycięży maraton piłki nożnej, a która posiada niewielkie prawdopodobieństwo. Nie zabraknie także nieprzychylnych opinii wobec różnych sław piłki nożnej. Czy unikalne historyczne wydarzenie zagwarantuje wielbicielom piłki nożnej niesamowite przeżycia?

Osobliwość igrzysk

Pomimo olbrzymiej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej się odbyły, obecne rozgrywki będą ponadprzeciętnie wyjątkowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, potyczki sportowe odbywać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również jest specyficzna, ponieważ wydarzenie odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to zarazem finalny turniej, podczas gdy stawać do zawodów będą wyłącznie 32 zespoły, ponieważ na następnym tego typu turnieju, liczba reprezentacji powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Nieprzychylne wypowiedzi w społeczeństwie piłkarskim

Zbliżające się zawody piłkarskie są bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Występują komentarze, że wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć gigantyczne wzburzenie. Dookoła mistrzostw na okrągło wirowało widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, iż w okresie budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zmarła duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego ważnego turnieju dla islamskiego państwa, którym jest Katar.

Kto wzniesie w górę złoty puchar?

Pomimo dużej antypatii aniżeli zachwytu wobec gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców biorą aktywny udział w procesie, typując różne drużyny do zwycięstwa w turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij