tomasz-majewski.pl

Santos został ogłoszony selekcjonerem polskiej piłkarskiej reprezentacji!

Santos został ogłoszony selekcjonerem polskiej piłkarskiej reprezentacji!

28.06.2023, 12:18

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nazwisko nowego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski - to Fernando Santos!

W przypadku polskiego zespołu narodowego zmiana trenera następuje dość często i futbolowi fani z naszego kraju. W ostatnich dziesięciu latach polska kadra narodowa prowadzona była przez pięciu selekcjonerów. Wyłącznie jeden z ich wszystkich sprawił, że nasza narodowa reprezentacja osiągnęła duży sukces i warto to zaznaczyć. Tutaj mówimy rzecz jasna o Adamie Nawałce, który wraz z kadrą narodową Polski potrafił na Mistrzostwach Europy 2016 dojść do ćwierćfinału turnieju odbywającego się we Francji. Narodowa reprezentacja Polski wówczas przegrała po konkursie jedenastek z narodową reprezentacją Portugalii, którą prowadził na tym turnieju Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza przez długi czas skrywał nazwisko kolejnego trenera przed sportowymi ekspertami. Specjalna konferencja, na której przedstawiony został kolejny szkoleniowiec reprezentacji narodowej Polski, miała miejsce 24. stycznia w Warszawie.

Nowym szkoleniowcem reprezentacji narodowej Polski będzie Fernando Santos, który na poprzednim mundialu trenował kadrę Portugalii. Zespół Portugalii zaszedł tam do ćwierćfinału, gdzie poległ z zaskoczeniem mundialu, czyli kadrą Maroka. Fernando Santos jak potwierdził prezes Kulesza podpisał umowę z narodowym zespołem Polski do roku 2026. Portugalski trener powiedział, że chciałby mieć także wpływ na szkolenie młodzieżowych drużyn i nie przybył do Polski wyłącznie dlatego, aby się zajmować się pierwszą kadrą. Trzeba mieć na uwadze, iż jest to gigantyczny postęp, jeśli chodzi o trenerską ławkę drużyny Polski. Do tej pory nigdy w dziejach futbolu w naszym kraju nie zatrudnialiśmy tak utytułowanego trenera. Specjaliści sportowi twierdzą, iż to olbrzymia szansa dla polskiego futbolu na zrobienie dużego kroku ku lepszemu. Piłkarscy sympatycy z naszego kraju nie mają wątpliwości, że zatrudnienie Fernando Santosa na stanowisko selekcjonera, to dla nas świetna wiadomość. Wiele jest zdania, że z tym trenerem polska drużyna narodowa zdoła osiągnąć sukces, na który się zapatrujemy od dłuższego czasu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij