tomasz-majewski.pl

W rywalizacji półfinałowej baraży nasze Orły rywalizować będą z rosyjską narodową kadrą! Polska reprezentacja piłkarska już poznała rywala w batalii o kwalifikację na mistrzostwa świata!

W rywalizacji półfinałowej baraży nasze Orły rywalizować będą z rosyjską narodową kadrą! Polska reprezentacja piłkarska już poznała rywala w batalii o kwalifikację na mistrzostwa świata!

28.11.2021, 11:13

ostatnia prosta eliminacyjnych zmagań do czempionatu światowego w wykonaniu piłkarskiej reprezentacji Polski była przeciętna i trudno temu zaprzeczyć. Polscy reprezentanci wprawdzie zagwarantowali sobie występ w rywalizacji barażowej, jednakże z za dużą zuchwałością przystąpili do meczu z węgierskim zespołem. Nie byliśmy uprzywilejowani w losowaniu spotkań barażowych, gdyż polegliśmy. Trafiliśmy na względnie łatwą ścieżkę barażową więc jednak się nam poszczęściło. Najpierw oponentem reprezentantów naszego kraju okazała się reprezentacja narodowa Rosji, która na ostatnich światowych mistrzostwach dotarła aż do najlepszej ósemki. To był bez wątpienia fenomenalny rezultat dla podopiecznych trenera Czerczesowa, jednak po tym turnieju ich forma nie układała się na tyle dobrze. Chociażby z tego powodu możemy myśleć, że zdołamy zdobyć awans do pojedynku finałowego turnieju barażowego o miejsce na światowym czempionacie w Katarze.

Na moment przed rozlosowaniem pojedynków barażowych na szkoleniowca polskiego zespołu narodowego Paulo Sousę runęła duża krytyka za wyjściową jedenastkę, którą zadecydował wypuścić w meczu z drużyną narodową Węgier. Spore grono specjalistów przed najważniejszymi pojedynkami rozmawiało nad kwestią tego, aby zatrudnić całkowicie nowego trenera. Pomimo tego swoje stanowisko trener z Portugalii zatrzymał i należy uświadomić sobie, iż miał w losowaniu naprawdę dużo szczęścia. W taki sposób daliśmy radę uniknąć niesamowicie trudnej rywalizacji z reprezentacją Włoch, czyli w tej chwili panującymi mistrzami Europy. Jeżeli uda nam się pokonać rosyjską narodową kadrą to w finałowym spotkaniu będziemy toczyć bój na Narodowym w Warszawie z wygranym meczu pomiędzy zespołem narodowym Czech, a Szwedami. Spotkanie z graczami Szwecji byłoby perfekcyjną możliwością na rewanż za klęskę wynikiem 2 do 3 podczas mistrzostw Europy i to nie podlega żadnej wątpliwości. Należy uświadomić sobie to, że starcie z Rosją nie będzie dla piłkarzy z Polski proste. Jeżeli nadal chcemy myśleć o awansie na światowe mistrzostwa to kadra Polska musi wdrapać się na najwyższy poziom swoich futbolowych zdolności.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij