tomasz-majewski.pl

Walczenie przeciwko szkodliwym oparom

Walczenie przeciwko szkodliwym oparom

17.11.2020, 10:39

Dzień Czystego Powietrza było można obchodzić parę dni temu.Z tego właśnie względu warto nabrać nieco refleksji dotyczących wielkiego problemu, pojawiającego się w obrębie całej Polski. Mowa tu bezspornie o smogu, który potrafi okazać się dla wszystkich ludzi naprawdę bez granic katastrofalny. Niebezpieczne toksyny, którymi oddychamy w zasadzie każdego jednego dnia, mają niewątpliwie związek z nieustannym rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym zmaga się cały świat już prawie rok. Naprawdę warto notorycznie nauczać czym jest zatrucie powietrza a także jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.


Z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza w kilku programach telewizyjnych został poruszony ten właśnie temat. Przede wszystkim warto uzmysławiać sobie, że obecnie w naszym kraju zaczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił też problem ze smogiem. Jedną z dobrych opcji aby zabezpieczyć się przeciwko degradacji środowiska jest ogrzewanie naszych mieszkań w sposób ergonomiczny i skuteczny. Połowę smogu w naszym kraju produkujemy my sami w naszych domach, o czym napomknął Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie zniweczymy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.


Oprócz tego, w walkę ze zdegradowanym powietrzem włączył się również Zespołów Elektrociepłowni PAK. Prezes spółki Piotr Woźny oświadczył, że wyrabiana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za ok. 10 lat okaże się zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę także to, iż problem ze smogiem oraz z SARS-CoV-2 można ze sobą bezspornie połączyć. Epidemia SARS-CoV-2 zaczęła się w krajach o bardzo wysokiej degradacji środowiska, czyli we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


W aspekcie smogu bez żadnych wątpliwości należy też orientować się, co w zasadzie jest decydującą tego przyczyną. Mianowicie jest to tak zwana niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu bez liku niekorzystnych substancji takich jak PM2,5, SO2, PM10 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych kwestii jest niesamowicie ważna, głównie ze względu na nasze zdrowie i otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij